Dag Nilsson #2363
[länk] : - Inte så efterblivna ändå, Mossads eskapader hade kanske fått upp deras uppmärksamhet för de grep en norsk sionist för det och ett till högerextremistiskt våldsdåd efter inte många timmar, nämligen
Anders Behring Breivik aka
Fjordman, mångårig skribent på de
antimuslimska och
sionistiska bloggarna
Gates of Vienna och
Jihad Watch.
Det är så man undrar om det är hans vänner som nu går på högvarv för att sinnessjukförklara dig och alla som förstår vilka de kanske är.
Alla påståenden om att Al Qaeda inte genast utpekades är grovt hycklande. I dag förstår väl alla att
sionisterna har järnkoll på vad som står i för dem viktiga ämnen i Wikipedia, och att de genom sina nätverk ser till att ta bort och redigera besvärande information.
Den som istället läser t.ex. Carl Bildt i hans artikel i Aftonbladet 2001-09-12 -- som rimligen bör ha varit skriven
senast 2001-09-11 -- ser ju att han ägnar halva texten åt att just peka ut Al Qaeda även om han inleder med att konstatera att bevis saknas:
[NY KOMMENTAR FÖLJER.]
inlägg #2371