Torsdag den 9 februari 2012 Ny användare | Logga in  

Skriv idag om: Sverige och korruption | Löfvéns riksdagsutanförskap | Kärnkraftssäkerheten i Sverige Börja här!

sourzeforum
Visa sida: 1 2 3
Försök inte. Ni spinkisar är känslokalla kräk.
Problemet med tjejer är att de alltid vill passa in hela tiden. Det går hela livet ut på. Inte undra på att vi killar bara har er till en sak. He he. Ni har ju inte utvecklat några intressanta personligheter. Nej, inga kommentarer till mitt inlägg är välkomna.
Som kille vet jag hur det är att vara väldigt smal. Ända tills jag var 17 vägde jag 63kg (180 cm). Många (t.o.m min mamma) påpekade att jag var så "himla smal". Inte speciellt kul. 7år senare, 22kg tyngre och många pass på gymet senare insåg jag att megarexi (motsatsen till anorexi) inte riktigt är min grej. Är man (för) smal är man lovligt byte för allehanda kommentarer, och det sänker självförtroendet lika mycket som om man vore överviktig. Det vet jag nu.
Fantastiskt bra skrivet!!
Det skulle kunna kommadirekt från mig.....har alltid tampats med det problemet. Det borde tas upp mer!!!!
inlägg #24
öhh? hur kan nån säga så??
Jag är mycket magrare än du!!
Jag väger bara 52 kilo till mina 180 cm! Och jag får höra att jag är tjock!!!!!! hallå... mitt bmi är 15!
dah..
inlägg #25
Annons:

det kändes som att varje ord jag läste kom från min egen hjärna och själ, har tänkt just som det står skrivet mångagånger, och också fått alla dessa typiska komentarer, helt underbart skrivet, verkligen jättebra läsning!
inlägg #26
Visa sida: 1 2 3

Du är inte inloggad och måste därför logga in eller välja ett namn om du vill diskutera det här: välj namn / logga in


Avancerad sök...
Upplevelsepresent.se